Home » Genel » “Gönülden Gönüle” Şiir Kitabım Çıktı

“Gönülden Gönüle” Şiir Kitabım Çıktı

Sancısız doğum olmadığı gibi, acısız hayat da olmaz. Her şeye rağmen hayat acısıyla, tatlısıyla, üzüntüsüyle, mutluluğuyla bir bütündür ve yaşamaya değer.
Ve biz insanoğlu duygusal varlıklarız. Bazen öyle bir ruh haline bürünürüz ki, duygularımız aklımızı etkisiz hale getirir ve benliğimizi esir eder gönlümüz. İşte şiire giden yol da buradan başlar.
Yoğunlaşan duygular gönlü harekete geçirir ve el kaleme sarılır. Böylece gönülden kaleme dökülür inci taneleri.
Şiir hüzündür, şiir mutluluktur, şiir davadır, şiir hizmettir. İşte bu düşünceyle yola çıkıldı ve “Hak Yolda Halka Hizmet” sevdasıyla yazıldı bu şiirler. Her biri toplumun kanayan bir yarasıdır ve bu yaraya dermandır.
Şiir, hakka giden yoldur bazen. Şiir, halka giden yoldur bazen. Ve şiir, özgürlüktür. Şiir, hakkı haykırır; endişeden, korkudan, riyadan, yalandan, yapmacıktan uzak, gönülden geldiği gibi. Şair, toplumun ve insanın güldüğü ile gülmeli ve ağladığı ile ağlamalıdır. Bir sıkıntı görünce şair, yüreğinde hisseder, duyarsız kalamaz.
Bu şiir kitabında yer alan şiirlerde kendinizi, hayatı, ,insan ve insanlığı, umudu, cesareti, özgüveni, motivasyonu, başarıyı, hakkı, kulluğu, samimiyeti, inancı, hizmeti, fedakârlığı, sevgiyi, saygıyı, dünü, bu günü, yarını ve dimdik ayaklarınız üzerinde durmayı göreceksiniz. Hayatınıza anlam katmayı öğreneceksiniz.

, , ,

commentscomments

  1. orhan çakay diyor ki:

    Değerli kardeşim, çabalarını, samimiyetini ve şuurlu hayat anlayışını takdirle takip ediyor, bu yolda başarılar diliyorum. saygı ve selamlar… Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>